Evde kalmaya devam ederken sanal turlara katılın!
Evde kalmaya devam ederken sanal turlara katılın!

Dünyanın en ünlü şehirlerini, doğal güzelliklerini, parklarını ve diğer bütün güzelliklerini insansız olarak ziyaret etmeyi birçoğumuz deneyimledik. Popüler hayvanat bahçelerinde kendi halinde kalabilen hayvanları, akvaryumları, dünyanın farklı bölgelerindeki her yıl ziyaretçi akınına uğrayan ünlü müzelerini, doğal ortamların eşsiz güzelliğini ve doğadaki muhteşem sesleri ve hatta Broadway şovlarını sizlere sunan dijital platformlara gelin bir kez daha göz atalım.

 

Bu dijital platformlarda, 360 derece fotoğraflarla ve videolarla evinizin konforunda ve ailenizle birlikte dünyanın farklı bölgelerine sanal bir tur düzenleyebilirsiniz. Bu sanal geziler, sağlığımız için evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde ruhen kendimizi iyi hissettiriyor.

 

360Cities

Dünyanın dört bir yanından fotoğrafçıların 360 derece fotoğraflarını harita üzerinde paylaştığı bu platformda dilediğiniz şehirlerin veya doğal güzelliklerin 360 derece görüntülerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Google Art & Culture Platformu

Onlarca sayıdaki müze ve farklı yapılara göz atmak için Google Arts & Culture’ın ‘’Street View’’ bölümüne göz atın. Amsterdam’da Rijksmuseum, Meksika’da Frida Kahlo Müzesi, Paris’te Orsay Müzesi, Avustralya Ulusal Sörf Müzesi ve Los Angeles’ta J.Paul Getty Müzesi ve daha fazlasını bir tıkla sanal ortamda turlayabilirsiniz.

Bu uygulama dünyanın farklı bölgelerinden binlerce sanatsal ve kültürel yapıyı evlerinize getiriyor.

 

Skyline Web Kamera Platformu

Evinizde oturduğunuz sırada merak ettiğiniz bir yerde neler olduğunu ve oranın insanlar olmadan nasıl göründüğünü canlı olarak görmek istediniz. İşte bu noktada canlı web kameraları ile merak ettiğiniz yerleri canlı olarak izleyebileceğiniz bir platform ‘’Skyline Webcams’’. Örneğin dünyaca ünlü sahilleri, şehirleri bu web kameralarından izleyebilirsiniz.

 

Broadway HD

Broadway HD’ye abone olarak Kinky Boots, Miss Saigon ve Macbeth gibi şovları izleyebiliyorsunuz. Yedi günlük bir ücretsiz deneme süresiyle başlıyorsunuz, daha sonra aylık ya da yıllık ücret ödeme seçeneği ile devam edebiliyorsunuz. Broadway şu an karanlığa gömülmüş olsa da bu sanal ortamda ayakta kalıyor; aynı zamanda evde kalanlara eğlenceli ve güzel vakit geçirmelerini sağlıyor.

 

Monterey Bay Aquarium, California

Kaliforniya’da Monterey Bay Akvaryumu’nda bulunan canlı kameralarla muhteşem tropikal balıklarını, köpekbalıklarını, penguenleri ve kuşları canlı izlerken büyülenin.