Bir tam günlük bir aktivite ile evde sıkılma geziye dönüşüyor!
Bir tam günlük bir aktivite ile evde sıkılma geziye dönüşüyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle hem dünya hem de ülkemizde birçok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Pek çok sektörde ve iş kolunda geniş önlemler alınırken kültür-sanat aktivitelerinden geri kalmamak için size bir önerimiz var. Hayal edip de gidemediğiniz pek çok müzeyi sanal olarak gezebilirsiniz. Bu gezintilerde her müzenin kullandığı sistemler birbirinden farklı olmakla birlikte, bilgi alma detaylı inceleme gibi özellikler çoğunda bulunuyor. Ayrıca gezintiyi gerçekleştirdiğiniz müzeye ait web sitesinden de bilgi alabilirsiniz. İşte bu müzelerden ilginizi çekebilecekler:
 

- British Museum :
https://britishmuseum.withgoogle.com/

Londra ve hatta dünyanın en çok gezilen müzelerinden biri olan ve önemli binlerce esere ev sahipliği yapan ve Londra’ya gidip müzeyi tamamen gezmek istediğinizde gezinin tüm gün bile sürebildiği müze. Ancak sanal turlar, bilgisayarınızın başından ayrılmadan antik Rosetta Taşı ve Mısır mumyaları gibi önemli eserleri görebileceğiniz harika bir deneyim sunuyor.
 

- Louvre :
https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

Yaklaşık 10 futbol sahası büyüklükte bir alanı kaplayan ve dünyanın en büyük müzesi olan Louvre Müzesi dünyanın önde gelen sanatçılarının eserlerini bünyesinde barındırıyor. Bu kadar büyük bir müzeyi tek günde tam anlamıyla gezebilmek de oldukça zor. Sanal tura çıkabilir, Apollo Galerisi ve Mısır Antikaları’nı sandalyenizden kalkmadan gezebilirsiniz.
 

- National Gallery of Art :
https://artsandculture.google.com/partner/national-gallery-of-art-washington-dc?hl=en

1937 yılında Washington’da açılan Amerika’nın ünlü müzelerinden Ulusal Sanat Galerisi Amerika’nın ünlü müzelerinden Ulusal Sanat Galerisi’nde 2000’den fazla eser bulunuyor. Amerika’ya gidip ücretsiz gezebileceğiniz bu müzeyi sanal olarak ücretsiz turlayabilirsiniz.
 

- Rahmi Koç müzesi :

https://www.google.bg/maps/@41.0426794,28.9495356,2a,75y,103.26h,88.12t/data=!3m7!1e1!3m5!1svWVk89vSIWMAAAQvvLyAdA!2e0!3e2!7i13312!8i6656

Sanayi, ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarının tarih boyunca gelişimlerine tanık olabileceğiniz Rahmi Koç Müzesi her geçen yıl koleksiyonu büyüyen müze aynı zamanda, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Sanayi, ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarının tarih boyunca gelişimlerine tanık olabileceğiniz Rahmi Koç Müzesi’ni evden ziyaret edebilmeniz çok kolay. Tek bir tıklamayla ulaşım, iletişim, endüstriyel alanlardaki tarihsel gelişimleri inceleyebilirsiniz.